Ianuarie 19

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-01-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Ian. Evolutie 17 Ian. 16 Ian.
EUR EUREuro4.6975+0.1813%4.6890-4.6830
USD USDDolar SUA4.1192+0.1605%4.1126-4.1063
XAU XAUgramul de aur170.2283-0.5405%171.1534-170.2727
AUD AUDDolar australian2.9602+0.4172%2.9479-2.9474
BGN BGNLeva bulgareasca2.4018+0.1794%2.3975-2.3944
CAD CADDolar canadian3.1066+0.2905%3.0976-3.0946
CHF CHFFranc elvetian4.1441-0.0289%4.1453-4.1555
CZK CZKCoroana ceha0.1837+0.109%0.1835-0.1832
DKK DKKCoroana daneza0.6293+0.1911%0.6281-0.6273
EGP EGPLira egipteana0.2302+0.2613%0.2296-0.2291
GBP GBPLira sterlina5.3305+0.6476%5.2962-5.2808
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4745+1.0554%1.4591-1.4526
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.7645-0.4311%3.7808-3.7751
MDL MDLLeu moldovenesc0.2402+0.0833%0.2400-0.2390
NOK NOKCoroana norvegiana0.4829+0.5204%0.4804-0.4813
PLN PLNZlot polonez1.0943+0.0183%1.0941-1.0924
RUB RUBRubla ruseasca0.0620+0.3236%0.0618-0.0615
SEK SEKCoroana suedeza0.4579+0.4167%0.4560-0.4583
TRY TRYLira turceasca0.7696+0.4831%0.7659-0.7588
XDR XDRDST5.7408+0.15%5.7322-5.7240
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1214+0.1608%1.1196-1.1180
BRL BRLRealul brazilian1.0983-0.209%1.1006-1.1047
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6079+0.0494%0.6076-0.6074
INR INRRupia indiana0.0579+0%0.0579-0.0577
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3669+0.2185%0.3661-0.3659
MXN MXNPeso-ul mexican0.2160-0.6897%0.2175-0.2158
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7866+0.5702%2.7708-2.7811
RSD RSDDinarul sarbesc0.0397+0.2525%0.0396-0.0396
UAH UAHHryvna ucraineana0.1472+0.2725%0.1468-0.1466
ZAR ZARRandul sud-african0.2981-0.6664%0.3001-0.2997

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: