Mai 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-05-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Mai. Evolutie 18 Mai. 17 Mai.
EUR EUREuro4.6228-0.162%4.6303-4.6296
USD USDDolar SUA3.9370+0.1577%3.9308-3.9229
XAU XAUgramul de aur162.6582+0.0382%162.5961-162.4435
AUD AUDDolar australian2.9606+0.3423%2.9505-2.9511
BGN BGNLeva bulgareasca2.3636-0.1647%2.3675-2.3671
CAD CADDolar canadian3.0596-0.1664%3.0647-3.0729
CHF CHFFranc elvetian3.9375+0.1959%3.9298-3.9126
CZK CZKCoroana ceha0.1803-0.3317%0.1809-0.1813
DKK DKKCoroana daneza0.6207-0.1608%0.6217-0.6217
EGP EGPLira egipteana0.2198-0.4078%0.2207-0.2189
GBP GBPLira sterlina5.2766-0.434%5.2996-5.2964
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4487-0.6242%1.4578-1.4636
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5389-0.1101%3.5428-3.5430
MDL MDLLeu moldovenesc0.2353-0.381%0.2362-0.2372
NOK NOKCoroana norvegiana0.4855+0.5592%0.4828-0.4845
PLN PLNZlot polonez1.0745-0.3154%1.0779-1.0798
RUB RUBRubla ruseasca0.0630-0.1585%0.0631-0.0634
SEK SEKCoroana suedeza0.4498+0.1559%0.4491-0.4504
TRY TRYLira turceasca0.8636-1.5055%0.8768-0.8825
XDR XDRDST5.5826-0.034%5.5845-5.5791
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0718+0.1589%1.0701-1.0680
BRL BRLRealul brazilian1.0531-0.9686%1.0634-1.0671
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6163+0%0.6163-0.6160
INR INRRupia indiana0.0578+0%0.0578-0.0579
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3631-0.1375%0.3636-0.3627
MXN MXNPeso-ul mexican0.1971-0.8052%0.1987-0.2009
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7143+0.0848%2.7120-2.7014
RSD RSDDinarul sarbesc0.0392+0%0.0392-0.0392
UAH UAHHryvna ucraineana0.1510+0.7338%0.1499-0.1496
ZAR ZARRandul sud-african0.3065-1.0333%0.3097-0.3138

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: