Octombrie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-10-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Oct. Evolutie 19 Oct. 18 Oct.
EUR EUREuro4.6671+0.0043%4.6669-4.6658
USD USDDolar SUA4.0557-0.5005%4.0761-4.0493
XAU XAUgramul de aur159.4364-0.9683%160.9953-159.3087
AUD AUDDolar australian2.8814-0.6414%2.9000-2.8934
BGN BGNLeva bulgareasca2.3863+0.0042%2.3862-2.3856
CAD CADDolar canadian3.0994-0.7525%3.1229-3.1071
CHF CHFFranc elvetian4.0659-0.6767%4.0936-4.0769
CZK CZKCoroana ceha0.1807+0.2219%0.1803-0.1805
DKK DKKCoroana daneza0.6256+0%0.6256-0.6254
EGP EGPLira egipteana0.2259-0.7033%0.2275-0.2261
GBP GBPLira sterlina5.2855-0.4426%5.3090-5.3102
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4444+0.1317%1.4425-1.4494
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5941-0.8989%3.6267-3.5981
MDL MDLLeu moldovenesc0.2397+0.4189%0.2387-0.2380
NOK NOKCoroana norvegiana0.4927-0.2026%0.4937-0.4931
PLN PLNZlot polonez1.0873+0.2674%1.0844-1.0868
RUB RUBRubla ruseasca0.0621+0.1613%0.0620-0.0618
SEK SEKCoroana suedeza0.4516+0.0887%0.4512-0.4520
TRY TRYLira turceasca0.7172-0.5132%0.7209-0.7283
XDR XDRDST5.6439-0.3777%5.6653-5.6416
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1042-0.4956%1.1097-1.1024
BRL BRLRealul brazilian1.0917-0.3287%1.0953-1.0981
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5844-0.6122%0.5880-0.5837
INR INRRupia indiana0.0552-0.5405%0.0555-0.0551
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3584-0.3891%0.3598-0.3572
MXN MXNPeso-ul mexican0.2103-1.3139%0.2131-0.2144
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.6694-0.5106%2.6831-2.6609
RSD RSDDinarul sarbesc0.0394+0%0.0394-0.0394
UAH UAHHryvna ucraineana0.1443-0.2764%0.1447-0.1445
ZAR ZARRandul sud-african0.2831-0.0353%0.2832-0.2849

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: