Ianuarie 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-01-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Ian. Evolutie 18 Ian. 17 Ian.
EUR EUREuro4.7081+0.2257%4.6975-4.6890
USD USDDolar SUA4.1377+0.4491%4.1192-4.1126
XAU XAUgramul de aur170.1500-0.046%170.2283-171.1534
AUD AUDDolar australian2.9627+0.0845%2.9602-2.9479
BGN BGNLeva bulgareasca2.4073+0.229%2.4018-2.3975
CAD CADDolar canadian3.1147+0.2607%3.1066-3.0976
CHF CHFFranc elvetian4.1501+0.1448%4.1441-4.1453
CZK CZKCoroana ceha0.1839+0.1089%0.1837-0.1835
DKK DKKCoroana daneza0.6306+0.2066%0.6293-0.6281
EGP EGPLira egipteana0.2306+0.1738%0.2302-0.2296
GBP GBPLira sterlina5.3199-0.1989%5.3305-5.2962
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4797+0.3527%1.4745-1.4591
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.7743+0.2603%3.7645-3.7808
MDL MDLLeu moldovenesc0.2408+0.2498%0.2402-0.2400
NOK NOKCoroana norvegiana0.4835+0.1242%0.4829-0.4804
PLN PLNZlot polonez1.0966+0.2102%1.0943-1.0941
RUB RUBRubla ruseasca0.0623+0.4839%0.0620-0.0618
SEK SEKCoroana suedeza0.4592+0.2839%0.4579-0.4560
TRY TRYLira turceasca0.7739+0.5587%0.7696-0.7659
XDR XDRDST5.7568+0.2787%5.7408-5.7322
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1265+0.4548%1.1214-1.1196
BRL BRLRealul brazilian1.1029+0.4188%1.0983-1.1006
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6088+0.1481%0.6079-0.6076
INR INRRupia indiana0.0581+0.3454%0.0579-0.0579
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3660-0.2453%0.3669-0.3661
MXN MXNPeso-ul mexican0.2161+0.0463%0.2160-0.2175
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7839-0.0969%2.7866-2.7708
RSD RSDDinarul sarbesc0.0398+0.2519%0.0397-0.0396
UAH UAHHryvna ucraineana0.1482+0.6793%0.1472-0.1468
ZAR ZARRandul sud-african0.2985+0.1342%0.2981-0.3001

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: