Iunie 19

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-06-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Iun. Evolutie 15 Iun. 14 Iun.
EUR EUREuro4.6662+0.0944%4.6618-4.6656
USD USDDolar SUA4.0240+0.1942%4.0162-3.9462
XAU XAUgramul de aur165.6750-1.3056%167.8667-165.6222
AUD AUDDolar australian2.9961-0.1433%3.0004-2.9821
BGN BGNLeva bulgareasca2.3858+0.0923%2.3836-2.3855
CAD CADDolar canadian3.0565+0.0033%3.0564-3.0449
CHF CHFFranc elvetian4.0360+0.1737%4.0290-4.0129
CZK CZKCoroana ceha0.1812-0.0552%0.1813-0.1813
DKK DKKCoroana daneza0.6264+0.1119%0.6257-0.6262
EGP EGPLira egipteana0.2254+0.1778%0.2250-0.2206
GBP GBPLira sterlina5.3310-0.0544%5.3339-5.3012
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4454+0.0831%1.4442-1.4448
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6386+0.1348%3.6337-3.5888
MDL MDLLeu moldovenesc0.2400+1.9541%0.2354-0.2369
NOK NOKCoroana norvegiana0.4938-0.0607%0.4941-0.4934
PLN PLNZlot polonez1.0880-0.1835%1.0900-1.0897
RUB RUBRubla ruseasca0.0636-0.625%0.0640-0.0635
SEK SEKCoroana suedeza0.4548-0.807%0.4585-0.4593
TRY TRYLira turceasca0.8518+0.4955%0.8476-0.8503
XDR XDRDST5.6755+0.1041%5.6696-5.6139
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0955+0.1921%1.0934-1.0743
BRL BRLRealul brazilian1.0788+2.2172%1.0554-1.0607
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6249-0.1119%0.6256-0.6174
INR INRRupia indiana0.0591+0%0.0591-0.0583
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3644-0.6272%0.3667-0.3644
MXN MXNPeso-ul mexican0.1944+1.092%0.1923-0.1914
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7958+0.1505%2.7916-2.7760
RSD RSDDinarul sarbesc0.0395+0%0.0395-0.0395
UAH UAHHryvna ucraineana0.1527+0.1969%0.1524-0.1502
ZAR ZARRandul sud-african0.2988-0.3003%0.2997-0.2987

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: