Septembrie 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-09-19. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 19 Sep. Evolutie 18 Sep. 17 Sep.
EUR EUREuro4.6524+0.099%4.6478-4.6435
USD USDDolar SUA3.9764-0.0729%3.9793-3.9865
XAU XAUgramul de aur153.8126+0.2505%153.4282-153.4057
AUD AUDDolar australian2.8832+0.509%2.8686-2.8585
BGN BGNLeva bulgareasca2.3788+0.101%2.3764-2.3742
CAD CADDolar canadian3.0701+0.4088%3.0576-3.0591
CHF CHFFranc elvetian4.1141-0.592%4.1386-4.1314
CZK CZKCoroana ceha0.1830+0.2191%0.1826-0.1824
DKK DKKCoroana daneza0.6237+0.1124%0.6230-0.6225
EGP EGPLira egipteana0.2216-0.1352%0.2219-0.2226
GBP GBPLira sterlina5.2395+0.2622%5.2258-5.2221
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4389+0.6013%1.4303-1.4293
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5396-0.4108%3.5542-3.5606
MDL MDLLeu moldovenesc0.2372-0.1684%0.2376-0.2363
NOK NOKCoroana norvegiana0.4873+0.0205%0.4872-0.4849
PLN PLNZlot polonez1.0836+0.2683%1.0807-1.0800
RUB RUBRubla ruseasca0.0593+0.8503%0.0588-0.0584
SEK SEKCoroana suedeza0.4477+0.179%0.4469-0.4434
TRY TRYLira turceasca0.6305+0.8961%0.6249-0.6388
XDR XDRDST5.5773+0.0036%5.5771-5.5809
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0826-0.0646%1.0833-1.0853
BRL BRLRealul brazilian0.9558-0.7064%0.9626-0.9550
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5802+0.1208%0.5795-0.5803
INR INRRupia indiana0.0546-0.1828%0.0547-0.0550
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3545+0.2545%0.3536-0.3537
MXN MXNPeso-ul mexican0.2120+0.2838%0.2114-0.2112
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.6285+0.141%2.6248-2.6184
RSD RSDDinarul sarbesc0.0393+0%0.0393-0.0392
UAH UAHHryvna ucraineana0.1415+0.2125%0.1412-0.1418
ZAR ZARRandul sud-african0.2698+1.0865%0.2669-0.2650

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: