Februarie 19

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-02-16. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 16 Feb. Evolutie 15 Feb. 14 Feb.
EUR EUREuro4.6595-0.0064%4.6598-4.6588
USD USDDolar SUA3.7306-0.083%3.7337-3.7711
XAU XAUgramul de aur162.9856+0.2784%162.5331-161.4640
AUD AUDDolar australian2.9702+0.1349%2.9662-2.9679
BGN BGNLeva bulgareasca2.3824-0.0084%2.3826-2.3820
CAD CADDolar canadian2.9904-0.0134%2.9908-2.9986
CHF CHFFranc elvetian4.0452+0.2975%4.0332-4.0395
CZK CZKCoroana ceha0.1838+0.0544%0.1837-0.1835
DKK DKKCoroana daneza0.6256+0%0.6256-0.6254
EGP EGPLira egipteana0.2114-0.1889%0.2118-0.2129
GBP GBPLira sterlina5.2498-0.0133%5.2505-5.2328
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4962+0.0401%1.4956-1.4921
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5186+0.4052%3.5044-3.5114
MDL MDLLeu moldovenesc0.2229-1.0213%0.2252-0.2256
NOK NOKCoroana norvegiana0.4807+0.3549%0.4790-0.4788
PLN PLNZlot polonez1.1207-0.0624%1.1214-1.1167
RUB RUBRubla ruseasca0.0662+0.6079%0.0658-0.0657
SEK SEKCoroana suedeza0.4698-0.1276%0.4704-0.4692
TRY TRYLira turceasca0.9946+0.668%0.9880-0.9929
XDR XDRDST5.4429-0.0129%5.4436-5.4708
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0157-0.0787%1.0165-1.0267
BRL BRLRealul brazilian1.1557-0.4136%1.1605-1.1442
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5877-0.085%0.5882-0.5945
INR INRRupia indiana0.0581-0.5137%0.0584-0.0589
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3503+0.0857%0.3500-0.3502
MXN MXNPeso-ul mexican0.2016-0.3953%0.2024-0.2029
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7663+0.192%2.7610-2.7589
RSD RSDDinarul sarbesc0.0394+0%0.0394-0.0394
UAH UAHHryvna ucraineana0.1381-0.8615%0.1393-0.1414
ZAR ZARRandul sud-african0.3209+0.1248%0.3205-0.3193

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: