August 21

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-08-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Aug. Evolutie 17 Aug. 16 Aug.
EUR EUREuro4.6483-0.1847%4.6569-4.6586
USD USDDolar SUA4.0737-0.3717%4.0889-4.0976
XAU XAUgramul de aur155.6363+0.5939%154.7175-155.3364
AUD AUDDolar australian2.9775+0.2053%2.9714-2.9785
BGN BGNLeva bulgareasca2.3766-0.189%2.3811-2.3819
CAD CADDolar canadian3.1168+0.2477%3.1091-3.1211
CHF CHFFranc elvetian4.0891-0.3703%4.1043-4.1247
CZK CZKCoroana ceha0.1808-0.1105%0.1810-0.1811
DKK DKKCoroana daneza0.6232-0.1922%0.6244-0.6248
EGP EGPLira egipteana0.2274-0.4378%0.2284-0.2290
GBP GBPLira sterlina5.1896-0.1232%5.1960-5.2037
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4353-0.1183%1.4370-1.4388
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6815-0.43%3.6974-3.6983
MDL MDLLeu moldovenesc0.2447-0.6496%0.2463-0.2478
NOK NOKCoroana norvegiana0.4817-0.1451%0.4824-0.4836
PLN PLNZlot polonez1.0808+0.037%1.0804-1.0818
RUB RUBRubla ruseasca0.0607+0.165%0.0606-0.0613
SEK SEKCoroana suedeza0.4437-0.2249%0.4447-0.4452
TRY TRYLira turceasca0.6697+1.1173%0.6623-0.7073
XDR XDRDST5.6593-0.2591%5.6740-5.6800
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1090-0.3773%1.1132-1.1156
BRL BRLRealul brazilian1.0413-0.5254%1.0468-1.0500
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5942-0.0168%0.5943-0.5938
INR INRRupia indiana0.0584+0.1715%0.0583-0.0583
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3631-0.0275%0.3632-0.3625
MXN MXNPeso-ul mexican0.2156+0.8419%0.2138-0.2147
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.6965-0.0371%2.6975-2.6970
RSD RSDDinarul sarbesc0.0394-0.2532%0.0395-0.0395
UAH UAHHryvna ucraineana0.1472+0.3408%0.1467-0.1481
ZAR ZARRandul sud-african0.2806+2.7086%0.2732-0.2828

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: