Iulie 17

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-07-16. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 16 Iul. Evolutie 13 Iul. 12 Iul.
EUR EUREuro4.6550-0.0837%4.6589-4.6596
USD USDDolar SUA3.9774-0.7238%4.0064-3.9902
XAU XAUgramul de aur159.1016-0.5179%159.9299-159.7419
AUD AUDDolar australian2.9583+0.0507%2.9568-2.9459
BGN BGNLeva bulgareasca2.3800-0.0882%2.3821-2.3825
CAD CADDolar canadian3.0258-0.4049%3.0381-3.0241
CHF CHFFranc elvetian3.9781-0.2982%3.9900-4.0022
CZK CZKCoroana ceha0.1800+0.1669%0.1797-0.1797
DKK DKKCoroana daneza0.6244-0.08%0.6249-0.6251
EGP EGPLira egipteana0.2223-0.7146%0.2239-0.2230
GBP GBPLira sterlina5.2757+0.2966%5.2601-5.2731
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4457+0.7456%1.4350-1.4322
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.5378-0.6292%3.5602-3.5488
MDL MDLLeu moldovenesc0.2400+0.1252%0.2397-0.2385
NOK NOKCoroana norvegiana0.4913+0.0204%0.4912-0.4921
PLN PLNZlot polonez1.0811+0.4366%1.0764-1.0759
RUB RUBRubla ruseasca0.0640-0.4666%0.0643-0.0643
SEK SEKCoroana suedeza0.4500+0.1781%0.4492-0.4506
TRY TRYLira turceasca0.8220-0.3516%0.8249-0.8322
XDR XDRDST5.5979-0.3844%5.6195-5.6110
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0828-0.7243%1.0907-1.0863
BRL BRLRealul brazilian1.0331+0.1163%1.0319-1.0291
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5960-0.3178%0.5979-0.5988
INR INRRupia indiana0.0579-1.0256%0.0585-0.0582
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3530-0.2543%0.3539-0.3539
MXN MXNPeso-ul mexican0.2115+0.5706%0.2103-0.2100
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.6971-0.1%2.6998-2.6987
RSD RSDDinarul sarbesc0.0394-0.2532%0.0395-0.0395
UAH UAHHryvna ucraineana0.1518-0.6545%0.1528-0.1521
ZAR ZARRandul sud-african0.3013+0.4668%0.2999-0.2964

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: