Noiembrie 16

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-11-15. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 15 Noi. Evolutie 14 Noi. 13 Noi.
EUR EUREuro4.6635+0.0966%4.6590-4.6599
USD USDDolar SUA4.1283-0.1379%4.1340-4.1469
XAU XAUgramul de aur160.7168+0.7678%159.4922-159.6578
AUD AUDDolar australian2.9984+0.7933%2.9748-2.9851
BGN BGNLeva bulgareasca2.3844+0.0966%2.3821-2.3826
CAD CADDolar canadian3.1201-0.1121%3.1236-3.1326
CHF CHFFranc elvetian4.1007+0.2028%4.0924-4.1011
CZK CZKCoroana ceha0.1795+0.0557%0.1794-0.1795
DKK DKKCoroana daneza0.6250+0.1121%0.6243-0.6246
EGP EGPLira egipteana0.2299-0.3899%0.2308-0.2310
GBP GBPLira sterlina5.2853-1.0318%5.3404-5.3479
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4462+0.2426%1.4427-1.4438
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.6394+0.2921%3.6288-3.6343
MDL MDLLeu moldovenesc0.2426-0.2467%0.2432-0.2434
NOK NOKCoroana norvegiana0.4852+0.0619%0.4849-0.4873
PLN PLNZlot polonez1.0856+0.1384%1.0841-1.0833
RUB RUBRubla ruseasca0.0619+1.4754%0.0610-0.0612
SEK SEKCoroana suedeza0.4541+0.1765%0.4533-0.4554
TRY TRYLira turceasca0.7598+0.6491%0.7549-0.7525
XDR XDRDST5.7006-0.0859%5.7055-5.7162
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.1239-0.1422%1.1255-1.1291
BRL BRLRealul brazilian1.0910+0.368%1.0870-1.1008
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.5947+0.0336%0.5945-0.5960
INR INRRupia indiana0.0573+0.1748%0.0572-0.0571
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3649+0.2748%0.3639-0.3655
MXN MXNPeso-ul mexican0.2029+0.6448%0.2016-0.2030
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.8101+0.3213%2.8011-2.7968
RSD RSDDinarul sarbesc0.0395+0.2538%0.0394-0.0394
UAH UAHHryvna ucraineana0.1487+0.1347%0.1485-0.1487
ZAR ZARRandul sud-african0.2889+0.7322%0.2868-0.2864

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: