Aprilie 26

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-04-25. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 25 Apr. Evolutie 24 Apr. 23 Apr.
EUR EUREuro4.6474-0.0903%4.6516-4.6563
USD USDDolar SUA3.8065-0.1443%3.8120-3.8076
XAU XAUgramul de aur162.1320-0.2915%162.6060-162.5151
AUD AUDDolar australian2.8872-0.4311%2.8997-2.9074
BGN BGNLeva bulgareasca2.3762-0.0925%2.3784-2.3808
CAD CADDolar canadian2.9606-0.2796%2.9689-2.9737
CHF CHFFranc elvetian3.8777-0.5029%3.8973-3.8976
CZK CZKCoroana ceha0.1826-0.164%0.1829-0.1833
DKK DKKCoroana daneza0.6240-0.0801%0.6245-0.6252
EGP EGPLira egipteana0.2150-0.1393%0.2153-0.2153
GBP GBPLira sterlina5.3147-0.0263%5.3161-5.3154
HUF HUF100 Forinti maghiari1.4856-0.1412%1.4877-1.4953
JPY JPY100 Yeni Japonezi3.4903-0.354%3.5027-3.5179
MDL MDLLeu moldovenesc0.2308+0%0.2308-0.2299
NOK NOKCoroana norvegiana0.4800-0.7239%0.4835-0.4836
PLN PLNZlot polonez1.1024-0.4425%1.1073-1.1122
RUB RUBRubla ruseasca0.0617-0.1618%0.0618-0.0614
SEK SEKCoroana suedeza0.4459-0.5354%0.4483-0.4487
TRY TRYLira turceasca0.9335+0.1609%0.9320-0.9292
XDR XDRDST5.4996-0.1561%5.5082-5.5082
AED AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0364-0.1349%1.0378-1.0367
BRL BRLRealul brazilian1.0960-0.7426%1.1042-1.1157
CNY CNYRenminbi-ul chinezesc0.6024-0.3474%0.6045-0.6037
INR INRRupia indiana0.0570-0.8696%0.0575-0.0573
KRW KRW100 Woni sud-coreeni0.3523-0.424%0.3538-0.3528
MXN MXNPeso-ul mexican0.2012-0.396%0.2020-0.2035
NZD NZDDolarul neo-zeelandez2.7010-0.5083%2.7148-2.7309
RSD RSDDinarul sarbesc0.0393-0.2538%0.0394-0.0394
UAH UAHHryvna ucraineana0.1448-0.6177%0.1457-0.1458
ZAR ZARRandul sud-african0.3054-1.5156%0.3101-0.3107

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici


_________________________________________________________________________________________

Vindeti sau Cumparati ceva? Doriti Reclama GRATUITA serviciilor ce le oferiti? Click pe banner: